Історія

Хор «Вірую» Церкви свв. Ольги і Єлизавети

Керівник – Христина Бущак

Заснований у 1991 році як церковний хор при Храмі свв. Ольги і Єлизавети, що на Привокзальній, за підтримки світлої пам’яті отця пароха Михайла Федоріва. Незважаючи на важкі умови (у той час церква була у напівзруйнованому стані), співаки наполегливо працювали і кількість їх постійно зростала.

У 1996 році реґентом стала Христина Чабан (тепер Бущак). За час її керівництва хор значно збагатив свій репертуар і зріс професійно. Сьогодні хор налічує близько 30 учасників, серед яких 95% – аматори.

У репертуарі хору – 6 літургій (зокрема, М. Леонтовича, Я. Яциневича, С. Стельмащука, М. Березовського), крім того, номери з літургії і хорові концерти українських та російських композиторів, зарубіжна духовна музика (зокрема, кілька сучасних творів), колядки і страсні пісні, світські хорові твори.

Хор неодноразово співав літургію в інших храмах Львова, а також в інших містах і селах (Ужгород, Берестечко, Крехів, Лаврів, Зарваниця, Гошів і навіть Іллічівськ (Одеська область)), кілька разів брав участь у панахиді на козацьких могилах у Берестечку.

Під час візиту Святішого Отця Івана Павла II хор «Вірую» був одним із 8 колективів, які було включено до зведеного хору для співу святкової літургії.

Хор постійно бере участь у фестивалях духовної музики, що організовуються у Львові. У 1999 році хористи започаткували у своїй церкві проект «Фестиваль церковної хорової музики», який проводили щорічно до 2005 року на свято Ольги, скликаючи всі церковні хори Львова. В останні роки цей фестиваль налічував більше 12 хорів-учасників.

У 2004 році хор здійснив благочинне концертне турне по містах Німеччини, де виступив у багатьох католицьких парафіях з концертною програмою. Зібрані кошти було передано у дитячий будинок.

У доробку колективу – записаний диск із колядками та різдвяними піснеспівами, нещодавно з’явився другий диск з духовною музикою українських та іноземних композиторів.

Головною метою колектив ставить собі, перш за все, прославлення Божого імені, через спів поглиблення і вдосконалення молитви, донесення до людей безцінної спадщини української та іноземної духовної музики.